Zaznacz stronę

Co warto posiadać w samochodzie ?

Nie każdy z nas w samochodzie posiada dodatkowe rzeczy które mogą być pomocne. Obowiązkowo w samochodzie każdy z nas powinien posiadać trójkąt oraz sprawną gaśnicę. Dodatkowo możemy także wozić ze sobą apteczkę oraz kamizelkę odblaskową w niektórych krajach są obowiązkowe wymagane.

warning triangle and yellow waistcoatNależy pamiętać, że gaśnica powinna być sprawna i dobrze by było przynajmniej raz w roku zrobić jej przegląd. Kolejnymi elementami, które warto mieć w samochodzie mogą być zapasowe koło, linka holownicza, zapasowe żarówki i inne tego typu elementy. Posiadanie dodatkowe wyposażenia jest nie obowiązkowe, jednak w wielu przypadkach jest bardzo pomocne.

Jak skutecznie zabezpieczyć nasz samochód ?

Jak wiadomo cały czas utrzymuje się wysoki odsetek kradzieży samochodów, więc warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie naszego samochodu. Według statystyk liczba kradzieży maleje jednak nadal jest wielu złodziei, którzy czekają tylko na łatwą okazję.

zabAktualnie większość osób posiadających samochód korzysta z takich zabezpieczeń jak ukryte alarmy GPS, blokady skrzyni biegów oraz kierownicy, automatycznych zamków i innych podobnych rzeczy. Każde zabezpieczenie na pewno utrudni kradzież naszego samochodu jednak nie daje 100% gwarancji że samochód nie zostanie skradziony. Warto także korzystać z takich zabezpieczeń jak immobiliser, który odcina zapłon jeżei zostanie wsadzony nie prawidłowy kluczyk.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ?

Każdy samochód potrzebuje ubezpieczenia więc wybierając ubezpieczenie warto zastanowić się jakie będzie dla nas najtańsze i najlepsze pod względem oferowanych usług. Młodzi kierowcy na pewno muszą liczyć się z większymi kosztami ubezpieczenia ze względu na wiek i mniejsze doświadczenie na drodze.

ubezpUbezpieczyciele biorą pod uwagę także historię samochodu oraz kierowcy, od tego będzie uzależniona stawka ubezpieczenia. Ubezpieczenie można opłacić w całości na rok lub w dwóch ratach co pół roku. Ubezpieczenie jest obowiązkowe a jego brak stwierdzony przez policję grozi wysokim mandatem, wiec warto sprawdzać czy mamy aktualne ubezpieczenie OC.

Naprawa samochodu samodzielnie

Samochody psują się dość często, więc ekonomicznym rozwiązaniem może być naprawa samochodu na własną rękę. Choć nie dla wszystkich osób może być to osiągalne, znam takie osoby które mają problem z samodzielnym wymienieniem żarówki. Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego, można zawsze poczytać i podszkolić się w każdej dziedzinie.

naprBez problemową opcją jest udanie się do mechanika, ale wiadomo wiąże się to z kosztami czasami nawet bardzo dużymi, dlatego warto próbować samemu zrobić jeżeli usterka jest nie duża. W razie problemów można zawsze poprosić jakiegoś znajomego o pomoc, który dużo lepiej będzie znał się od nas. Ja osobiście od 10 lat naprawiam swój własny samochód i nie mam z tym problemów.

Jak zachować się na autostradzie ?

Co roku przybywają nowe kilometry autostrad jest ich coraz więcej ale czy wszyscy z nas wiedzą jak powinno zachować się na autostradzie ? Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo proste jednak nasze zachowanie będzie miało wpływ na innych uczestników na drodze więc warto dowiedzieć się na ten temat trochę więcej.

aadNa większości autostrad spotkamy się z trzema pasami ruchu, więc jeżeli nie jesteśmy najlepszymi kierowcami lub po prostu nasz samochód nie jest w najlepszym stanie i chcemy sobie spokojnie jechać, należy być na pasie skrajnie prawym na którym przeważnie jeżdżą samochody ciężarowe. Pamiętajmy że na autostradzie ograniczenie prędkości w Polsce wynosi do 140 km/h, przy takiej prędkości jest ciężko zareagować na czyjś błąd.

Oszczędna jazda czy jest możliwa ?

Każdy z nas stara się oszczędzać jak tylko może, ale czy oszczędna jazda używanym samochodem daje jakiekolwiek korzyści ? To głównie zależy od naszego stylu jazdy, jeżeli jazda będzie ekonomiczna i obroty nie będę przekraczały trzech tysięcy wtedy możemy liczyć na to, że zaoszczędzimy pieniądze na paliwie.

oszczedneSam osobiście staram się jeździć jak najwolniej tak aby zaoszczędzić jak najwięcej paliwa a co za tym idzie pozwoli to zaoszczędzić dodatkowe pieniądze które będę mógł zainwestować w w inne rzeczy. Jeżeli gdzieś stoimy kilka minut to także warto wyłączać silnik, kolejnym sposobem także może być jak najmniejsze obciążenie. Stosując się do tych porad na pewno da to korzyści w postaci oszczędności.

Wybór dobrego mechanika

Jak wiadomo samochody lubią się często psuć, dlatego dobrze jest znać kogoś kto naprawi nam dobrze i tanio nasz samochód. Znalezienie dobrego mechanika czasami może być dużym problemem, ze względu na to że nie wszyscy mechanicy są tani i dobrze wykonują swoją pracę. Reklama: Rolety Poznań 1 Sam kilka razy natknąłem się na takich którzy nie rzetelnie wykonywali swoją pracę.

mechDobrze jest gdy ktoś nam poleci zaufaną osobę, wtedy mamy pewność że nie zostaniemy oszukani i nasze auto będzie naprawione w prawidłowy sposób. Warto także pamiętać o tym aby mechanik wystawił nam rachunek, ponieważ jeżeli będzie coś nie tak będzie to dowód do reklamacji. Podsumowując wybierając mechanika zwracajmy uwagę na to w jaki sposób podchodzi do naszego problemu.

Opony letnie czy wielosezonowe ?

zabezpiecz super samochody

Wielu z nas często zastanawiało się nad wyborem odpowiednich opon. Dla jednych bardzo dobrym rozwiązaniem są opony całoroczne, dla drugich znów opony letnie. Wybór odpowiednich opon to nie tylko oszczędność ale także ekonomiczna jazda samochodem przez cały sezon. Wiele osób twierdzi, że odpowiednio dobrane opony mają duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Winter wheels setJak wiadomo opony mają istotne znaczenie jeżeli chodzi o przyczepność do drogi im lepsza mieszanka gumy tym lepsza przyczepność i większe bezpieczeństwo jazdy. Opony letnie na pewno idealnie nadają się na sezon letni, opony całoroczne nie koniecznie dlatego warto rozważnie wybrać opony do naszego samochodu. Opony całoroczne ze względu na inną mieszankę są dużo lepsze na nawierzchnię śliską.

Jak jeździć zimą ?

Jak wiadomo zimą mamy dużo trudniejsze warunki do jazdy niż latem i musimy zachować szczególną ostrożność za kierownicą. Na co należy zwrócić największą uwagę ? Przede wszystkim należy zachować duży odstęp od poprzedzającego nas samochodu, jeżeli droga jest śliska to staramy się jak najmniej gwałtownie hamować aby nie wpaść w poślizg i nie spowodować wypadku, trzeba także pamiętać aby zachować szczególną ostrożność i mieć ograniczone zaufanie do innych użytkowników na drodze.

Wyprzedzać samochody należy tylko w sytuacjach niezbędnych, tak aby ograniczyć niebezpieczeństwo do minimum. Pamiętajmy też o podstawowych przepisach ruchu drogowego, to że pasy przykryte są śniegiem nie zobowiązuje nas do tego aby jechać środkiem drogi. Samochód także powinien być odśnieżony i widoczny z każdej strony tak aby kierowca nie miał żadnego problemu z orientacją na drodze.

Czy warto zakupić elektryczny samochód ?

oszczednie < link skrzynie biegów dwusprzęgłowe – opis

Ceny paliw cały czas utrzymują się na dość wysokim poziomie, a o taniej jeździe na paliwie możemy zapomnieć. Dlatego też wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić. Takim rozwiązaniem mogą być samochody z silnikiem hybrydowym lub samochody z silnikiem elektrycznym. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to że jeszcze nie wszędzie można znaleźć stacje doładowujące akumulatory.

ekoSamochody elektryczne są produkowane już od dłuższego czasu jednak jak na razie nie znalazły wielu zwolenników, ale na pewno w niedługiej przyszłości mogą stać się samochodami produkowanymi na dużą skalę. Warto zauważyć, że pojazdy elektryczne w wielu miastach mogą się poruszać po miejscach w których samochody spalinowe nie miałyby wstępu.

Related Posts
Twoja Ocena ?
[Głosów:0    Średnia:0/5]